هیدروکسید پتاسیم (Potassium hydroxide )

هیدروکسید پتاسیم

هیدروکسید پتاسیم (KOH)  چیست ؟

بررسی اجمالی محصول

هیدروکسید پتاسیم (KOH)، که معمولاً به عنوان پتاس سوز آور شناخته می شود ، با استفاده از الکترولیز کلرید پتاسیم با فناوری سلول غشایی تولید می شود. محصول مشترک کلر و هیدروژن می باشد. که یک قلیایی قوی و به دو شکل مایع و خشک موجود است. این محصول در کودها ، باتری ها ، صابون ها و مواد شوینده ، شیشه های مخصوص و سایر عملیات صنعتی کاربرد دارد. همچنین به عنوان یک واسطه شیمیایی برای رنگ ها ، داروهای دارویی و مواد شیمیایی عکاسی استفاده می شود. پتاسیم هیدروکسید یک ماده شیمیایی کاملاً خورنده و واکنش پذیر است. پتاسیم هیدروکسید می تواند برای پوست ، چشم ها و دستگاه گوارش تحریک کننده باشد.

شرکت تهران رامتین عرضه کننده انواع مواد شیمیایی صنعتی به صورت عمده می باشد.

هیدروکسید پتاسیم جامد (KOH) یک جامد سفید معدنی است که به شکل پوسته و گلوله ارائه می شود. این یک پایه قوی است که می تواند از طریق یک واکنش شیمیایی حل شود. (KOH)  با خشک کردن مایع KOH که در طی فرآیند الکترولیز ایجاد می شود ، تولید می گردد. KOH جامد به اشکال و غلظت های مختلف مانند 90٪ و 95٪ پوسته یا 85٪ گلوله ارائه می گردد.

پتاسیم هیدروکسید جامد به عنوان یک واسطه در طیف گسترده ای از فرآیندهای تولید، از تولید داروهای دارویی و کودهای شیمیایی، تا کاربرد آن در پالایش نفت استفاده می شود. علاوه بر این ، این ماده پیش ساز سایر ترکیبات پتاسیم است. KOH یک جامد بسیار ریز مغناطیسی است ، به این معنی که مولکول های آب را از محیط اطراف جذب و نگه می دارد ، و آن را به یک ماده خشک کن آزمایشگاهی مفید (ماده خشک کننده) تبدیل می کند. جامد KOH به عنوان یک ماده سازنده نرم کننده آب در شوینده ها و ساخت شیشه نوری و کریستالی ، ترکیبات عکاسی ، لاستیک لاتکس و رنگ ها و به عنوان یک کاتالیزور در تولید بیودیزل عمل می کند. علاوه بر این ، KOH برای تولید حلال برای جوانه زنی و تمیز کردن ، مواد افزودنی روان کننده، مهارکننده های خوردگی و در ایجاد سایر نمک های مبتنی بر پتاسیم استفاده می شود. در کاربردهای صنایع غذایی ، KOH جامد به عنوان یک تنظیم کننده اسیدیته و به عنوان مهار کننده تولید سوربات پتاسیم و سایر مواد نگهدارنده مواد غذایی عمل می کند.

فروش (KOH)  :

با توجه به مصارف عمده پتاسیم هیدروکسید (KOH) در حوزه صنعتی شرکت تهران رامتین مفتخر است واردات این ماده را از بهترین تولید کننده اروپایی انجام داده و آمادگی دریافت سفارشات کارخانه جات تولیدی را دارا می باشد.

هیدروکسید پتاسیم
هیدروکسید پتاسیم

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

هیدروکسید پتاسیم (KOH) وارداتی که توسط شرکت تهران رامتین عرضه می گردد ساخت کشور فرانسه بوده و از کیفیت بالایی بر خوردار است.

روش تولید (KOH)  :

تولید این محصول با استفاده از الکترولیز با استفاده از فناوری سلول های غشایی تولید می شود. نمک پتاسیم به شکل آب نمک برای تولید KOH ، کلر و هیدروژن به الکترولیز می شود. محلول به طور معمول در مقاومت 32٪ است که با استفاده از تبخیر تا 50٪ متمرکز می شود.

کاربرد استفاده (KOH) 

کاربردهای اصلی KOH در صنایع زیر است :

کود – باتری – محصولات تمیز کننده شیمیایی – رنگها – مواد شیمیایی عکاسی – تولید بیودیزل – پالایش نفت – صنایع غذایی ( تولید کاکائو و … )

× تماس با کارشناس فروش در واتس آپ